
Incendiu provocat la Ceptura? Vezi ce spun pompierii despre focul declanșat în noaptea de joi spre vineri, la o gospodărie.
În jurul orei 00:43, pompierii militari au acționat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din localitatea Ceptura.
La locul intervenției, incendiul se manifesta la acoperișul și în interiorul anexei, pe o suprafață de aproximativ 30 mp.
ISU Prahova a deplasat două autospeciale de stingere, iar operațiunea de intervenție a fost finalizată în jurul orei 02:45.
7 pompieri
militari au acționat pentru localizarea si lichidarea incendiului și pentru
înlăturarea efectelor negative generate de eveniment.
Cercetările efectuate au indicat drept cauză probabilă a evenimentului folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru a genera incendiul.
Pagubele evenimentului au constat în electrocasnice, furaje și alte obiecte de uz gospodăresc depozitate în anexă.
Ziarul de Ploiești