Petrolul joacă cu o colegă de serie în Cupa României!

0
876

A doua rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se dispută marţi, 22 august, de la ora 17:30. Conform programului, în această etapă intră în competiţie cele 26 de câştigătoare ale primei runde a fazei naţionale şi 32 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3.

FC Petrolul Ploieşti va juca, pe „Ilie Oană”, cu ACS Urban Titu, formaţie care, şi ea, evoluează în Seria a III-a din Liga 3. Existând acordul ambelor formaţii şi al forului organizator, jocul de marţi va începe la ora 19:00. De mâine, după ora 12:00, pot fi procurate tichetele de acces de la casa de bilete a stadionului „Ilie Oană”.

Preţul biletelor este următorul:

– Tribuna 0 – 20 lei;

– Tribuna I – 15 lei;

– Tribuna II – 10 lei;

– Peluze – 8 lei.

Vineri (18 august), casa de bilete va fi deschisă până la ora 16:30, sâmbătă (19 august) între orele 10:00 – 21:00, luni (21 august) între orele 09:00-16:30, iar marţi (22 august) până la ora de start a confruntării.

Important: abonamentele emise pentru sezonul 2017-2018 sunt valabile şi pentru jocurile din Cupa României, organizate de către FC Petrolul Ploieşti, pe stadionul „Ilie Oană”. În ziua meciului, abonamentele vor putea fi procurate doar până la ora 17:00.

Programul meciurilor din turul al doilea al fazei naţionale a Cupei României:

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Roman (NT)

CS Cimentul Bicaz (NT) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)

AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Aerostar Bacău (BC)

CSM Focşani 2007 (VN) – AFC Metalosport Galaţi (GL)

AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL) – CS Avântul Valea Mărului (GL)

ACS Sportul Chiscani (BR) – CS Sporting Lieşti (GL)

ACS FC Păpăuţi (CV) – AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)

AS Viitorul Fântânele (CT) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)

FC Agricola Borcea (CL) – CSA Axiopolis Cernavodă (CT)

ACS Înainte Modelu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)

SC Popeşti-Leordeni (IF) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)

AFCM Alexandria (TR) – CS Tunari (IF)

ACS Astra Plosca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)

ACS Petrolul 52 (PH) – ACS Urban Titu (DB)

AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – CSM Flacăra Moreni (DB)

AS FC Milcov (OT) – ACSO Filiaşi (DJ)

ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – ACS Şirineasa (VL)

FC Voinţa Lupac (CS) – CNS Cetate Deva (HD)

AS Voinţa Biled (TM) – CSM Lugoj (TM)

CS Şoimii Lipova (AR) – CS Gloria Lunca Teuz Cermeni (AR)

CS Diosig-Bihardiószeg (BH) – CS Naţional Sebiş (AR)

AS Progresul Şomcuţa Mare (MM) – AFC Fotbal Comuna Recea (MM)

AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB) – FC Unirea Dej (CJ)

CS Iernut (MS) – ACS Industria Galda (AB)

AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – CSM Avântul Reghin (MS)

ASF Zărneşti (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

Următoarele partide nu se vor disputa, deoarece echipele cu asterisc s-au retras din competiţiile FRF, după începerea fazei naţionale a Cupei României, prin urmare fiind dezafiliate provizoriu:

ACS Performanţa Ighiu (AB) – CS Unirea Jucu* (CJ)

AS FC Universitatea Cluj (CJ) – CS Viitorul Ulmeni* (MM)

CS FC Zalău* (SJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (CJ)

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Drumul spre finală

Faza a III-a a Cupei României, la care vor participa cele 29 de echipe calificate din faza a II-a plus 5 echipe participante în ediţia precedentă a Ligii 3 şi 2 echipe participante în ediţia precedentă a Ligii 3, este programată să aibă loc miercuri, 13 septembrie 2017.

Iată şi datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2017-2018 a Cupei României, faza naţională:

► Faza a IV-a: 4 octombrie 2017

► Șaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017

► Optimi de finală: 29 noiembrie 2017

► Sferturi de finală: 28 februarie 2018

► Semifinale (tur): 18 aprilie 2018

► Semifinale (retur): 9 mai 2018

► Finala: 27 mai 2018

(republikanews.ro)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here